Osm kusů Brokátu

Den: 24.9.2022
Čas: 9 - 14:30
Místo: HOTEL ENERGIE , Plzeňská 276/298, Motol Praha 5. Pět minut pěšky od zastávky Motol. Parkování je možné v areálu
Kliknout pro zobrazení mapy
Kurz je určen pro: začátečníky
Cena: 1600
Pro přihlášení napište na qigong@cviceniqigong.cz
Přihlášky posílejte nejpozději do 16.9.2022
Platba: č.ú. 2400234526/2010 Uveďte pouze v.s. 2011
Podmínky

Tento sobotní kurz je určen pro začátečníky a nebo pro ty z Vás, kteří si chtějí sestavu Brokátů, ze základního stupně, doplnit.

Naučíte se celou sestavu, která sestává z osmi cviků a úplné základy stylu DYYSG.

Dále:
- základní krok
- základní postavení
- stát jako strom
- principy stylu Daoyin Yangscheng gong
- sestava Osm kusů brokátu


Osm kusů brokátu je tradiční qigongová sestava, která je velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění, podpoře toku lymfy, oběhu krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. 
Existuje řada stylů Qi gongu. Principy na kterých je postaven systém Daoyin Yangsheng Gong, jsou například intenzivní vytáčení paží i nohou, při nichž se aktivují dráhy a akupunkturní body, plynulost pohybu, střídání napětí a uvolnění a "otevírání" oblasti bederní páteře.
Autorem tohoto stylu je  profesor Zhang, který pečlivě sestavil cviky tak, že díky jejich rozmanitosti procvičujeme tělo doslova od hlavy až k patě. Sestava velmi pozitivně působí na systém orgánů v našem těle. Ačkoliv se to třeba na první pohled nezdá, odehrává se během ní mnohé, protože největší účinek cvičení probíhá uvnitř našeho těla. Podporujeme jím funkční okruhy srdce a plic, regulujeme trojitý ohřívač, stimulujeme funkční okruh jater, harmonizujeme žaludek a slezinu a posilujeme funkční okruh ledvin. 
Díky cvičení zlepšujeme pružnost těla a posilujeme imunitní systém. Ačkoliv patří sestava Osm kusů brokátu k prvnímu stupni na cestě cvičení Qigong, je  velmi účinná a nabízí nám možnost podpořit své tělo, pracovat s ním a procítit jej. Celodenní intenzivní práce vám umožní proniknout do cvičení mnohem hlouběji.

Přestože toto několik tisíc let staré čínské cvičení pochází z pro nás velmi odlišné tradice a kultury, hledám neustále cesty, jak jej vyučovat a co nejlépe zpřístupnit i nám. Protože, jak pravil profesor Zhang, „ Qigong pochází z Číny, ale patří celému světu“.


Co potřebuji ke cvičení: pohodlné oblečení, pohodlnou obuv s tenkou podrážkou, svačinu.

Kurz je určen pro začátečníky a nebo ty, kteří si chtějí sestavu doplnit

Lektorka: Markéta Hrdá

Máte- li dotazy, neváhejte mne kontaktovat qigong@cviceniqigong.cz